UÇAK ELEKTRİK - ELEKTRONİK

KATEGORİ: MESLEK TANITIMI
Facebookta Paylaş

Programın Amacı

Uçak Elektroniği programının amacı hava limanlarında ve uçaklarda kullanılan elektronik cihazların monte edilmesi, bakım ve onarımı ile ilgili işleri yapacak ara insan gücünü yetiştirmektir. Bu bölümde okumak isteyen bir kimsenin başta fizik olmak üzere temel bilimlerde başarılı, ayrıntılara önem veren mekanik konularına ilgili ve bu alanda başarılı kimseler olması gerekir.

 

Programın Genel Profili 

Havacılık sektörüne, uluslararası standartlarda, nitelikli bakım ve onarım personeli yetiştirilir. Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü'nde Avrupa Birliği standartları SHY/JAR-66 Havaaracı Bakım Personeli Yönetmeliği ve SHY/JAR-147 Havaaracı Bakım Eğitim Kuruluşları Yönetmeliği gerekliliklerine uygun eğitim verilmektedir. 

 

İstihdam olanakları

Mezunlar; Türk Hava Yolları A.O., Türk Hava Kuvvetleri Hava İkmal Bakım Merkezleri, özel havayolu işletmeleri, havaaracı bakım merkezleri ve havacılık alanında faaliyet gösteren diğer işletmelerin teknik bölümlerinde çalışmaktadır. Ayrıc havacılıkta hizmet veren diğer askeri ve sivil havacılık firmalarında da çalışabilmektedirler.

 

Etiketler: Uçak Elektrik - Elektronik, Meslekler,Meslek Tanıtımı
YORUMTEMİZLE